Школа № 142 Амур-Нижньодніпровський район
 
.

 

 

 

 

 

 

 


Захист прав споживачів

Тема уроку: «Захист прав споживача»

 Мета уроку: сформувати знання учнів про громадські товари та послуги; пояснити вигоди і збитки третіх осіб внаслідок зовнішніх ефектів; сформувати активну позицію щодо захисту своїх прав, як споживачів; розвивати економічне мислення, інтерес до науки; виховувати економічну культуру, толерантність, ціннісне ставлення до суспільства і держави; формувати соціальну, комунікативну та творчу компетентність.

 Обладнання: папір, маркери, надруковані норми Закону України “ Про захист прав споживачів ”, картки з описами ситуацій до вправи “ Громадські товари та послуги ”, схеми, таблиці, кольоровий папір

Форма заняття: комбінований урок.

Хід уроку

 І. Організаційний момент

Привітання і розповідь вчителя

 Тема нашого сьогоднішнього заняття є близькою і цікавою кожному – «Захист прав споживача». Пригадаймо, що наш урок — це активна форма навчання, заснована на співпраці всіх його учасників.

Для того, щоб працювати ефективно, нам треба прийняти певні правила.

 Вправа «Правила»

 Пропонуються такі правила:

· цінувати час;

· говорити чітко, коротко, за темою;

 · записувати швидко;

 · працювати ефективно;

· бути активними і творчими;

 · слухати уважно.

Запитання.

Чи погоджуєтеся ви з такими правилами?

 ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів

Запитання.

         Назвіть ролі, в яких виступали герої відомих дитячих казок і поезій? Відповіді:

· король та шевці (Г.Х.Андерсен «Нове вбрання короля»);

· дід та золота рибка (О.С.Пушкін «Казка про золоту рибку»);

· муха-цокотуха (вірш К. Чуковського);

· Кирило Кожум’яка (українська народна казка).

         Всім нам постійно доводиться купувати продукти харчування та інші речі в магазинах чи на ринку, здавати одяг чи взуття для ремонту, користуватися водою, електроенергією, телефоном, їздити громадським транспортом, відпочивати. У всіх цих випадках ми виступаємо споживачами.

 ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

«Держава існує не для того, щоб перетворити земне життя на рай, а для того, щоб завадити йому остаточно перетворитися на пекло.» М. Бердяєв

А що ж робить держава для того, щоб ми почувалися впевнено, як споживачі? Чим допомагає своїм громадянам, які є постійно в ролі споживачів?

Ми сьогодні тут зібрались

Задля важливої мети —

Розглянути потрібну тему

І час приємно провести!

Цікаво вам, що це за тема?

Про що ми будем говорить?

Нащо держава споживачеві?

Чи можем ми без неї жить?

Про послуги громадські і товари

Дізнатися нам треба негайно,

Про зовнішні ефекти у суспільстві.

Та й захист покупців - питання актуальне!

І якщо з'явились біди

Чи справжні негаразди,

То необхідно знати, за яких умов

Держава допоможе завжди?

Вправа «Очікувані результати»

Під час сьогоднішнього уроку ви зможете:

• охарактеризувати громадські товари та послуги;

 • пояснити зовнішні ефекти у суспільстві;

• висловити своє ставлення до захисту прав споживача;

• застосувати свої знання в нестандартних ситуаціях;

• набути навичок толерантності, спілкування і співпраці.

(Всі очікування, записані на аркушах у вигляді морських хвиль, приклеюються на великий аркуш паперу)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Вправа “Громадські товари і послуги”

(робота в парах)

Кожна пара учнів отримує на папері описану ситуацію, з якої треба знайти вихід. Кілька хвилин обдумують і озвучують своє рішення.

 Ситуації:

· в лісі виникла пожежа;

 · ви не маєте змоги навчатися в приватній школі;

 · до села вашої бабусі немає асфальтованої дороги;

· в Румунії стався сильний землетрус;

 · у вашої сусідки обікрали квартиру;

 · на Закарпатті відбулися великі зсуви ґрунту;

· вам неприємно іти по неосвітленому провулку;

· жителям міста А до жителів міста В треба добиратися через річку ;

· людям похилого віку важко виходити на 12 поверх пішки;

· невідомий зателефонував до міліції і повідомив про замінування школи;

 · вам треба доїхати на інший кінець міста, а грошей на таксі немає;

· вчителю треба показати старовинні фото міста своїм учням. Запитання. Як пов’язані між собою ці ситуації? Що спільного у шляхах до вирішення?

Висновки. Обговорені товари та послуги мають назву “громадські”. Основними рисами їх є спільне споживання багатьма людьми й неможливість вилучення їх із користування тими, хто за них не сплачує. Характерними для цих товарів і послуг є неконкурентність, невинятковість та державне відшкодування витрат. Вони не виробляються ринком, бо приватні компанії не бажають виробляти те, за що вони не можуть отримати прибуток.

Вправа “Зовнішні ефекти”

(міні-лекція)

Розповідь. Зовнішні ефекти — це позитивні або негативні побічні ефекти, що виникають, коли виробництво або споживання блага впливає на добробут людей, котрі їх не виробляють і не купують. Наприклад, ви живете у селищі, де працює цементний завод. Він має погані захисні системи, тож весь пил опиняється в селищі. Жителі його почали частіше хворіти. Для мешканців — це негативні наслідки виробництва. Але ринок не може це компенсувати. Тому функцію захисту населення перебирає на себе держава. Припустимо, що справи заводу “ідуть у гору”. Вони вирішили побудувати нову дорогу через селище. Тепер мешканці отримають кращі умови для життя. Тобто від діяльності заводу мешканці отримали і позитивний ефект.

Запитання. Назвіть приклади зовнішніх ефектів у нашому місті.

Тест “Що з наведеного належить до вигод,

а що до збитків третіх осіб”?

 • Здобуття робітниками заводу другої освіти.

• Паління в кафе.

• Будівництво греблі.

 • Знищення шкідників на полях хімічними речовинами за допомогою літака.

 • Прокладання газопроводу.

Вправа “Захист прав споживачів”

 (навчаючи – вчусь)

 І. Етап. Учні отримують підготовлені картки з надрукованими нормами закону «Про захист прав споживачів». Цей закон надає споживачам такі права:

· право на вільний вибір товару (послуги);

· право на гарантований рівень споживання;

· право на належну якість товарів (робіт, послуг), торговельного та інших видів обслуговування;

· право на безпеку товарів (робіт, послуг);

· право на необхідну, доступну та достовірну інформацію про кількість, якість і асортимент товарів (робіт, послуг);

· право на відшкодування збитків, завданих товарами (роботами, послугами) неналежної якості;

· право на звернення до суду та інших уповноважених державних органів за захистом порушених прав;

· право на об’єднання в громадські організації споживачів.

 ІІ. Етап. Учні вивчають інформацію своєї картки.

 ІІІ. Етап. Учні вільно ходять класом і розповідають один одному інформацію своєї картки.

ІV. Етап. Всі повертаються на свої місця і обговорюють вивчені норми закону.

V. Етап. Всі разом складають «Квітку закону» на папері.

Завдання. Складіть власні правила поведінки споживачів, запишіть їх на папері, презентуйте присутнім (робота у групах).

Вправа “Якщо ви купили товар неналежної якості?... ”

 (складання схеми)

Складання схеми «Куди звернутися?»

 Директор магазину

 

Письмова заява-претензія

 

Суд

 

 Адвокат

 

Товариство із захисту прав споживачів

 

 Торгова інспекція при міськвиконкомі

 

Газети, журнали

V. Закріплення нових знань і умінь

Вправа “Здійснення очікувань”

Запитання. Що ви отримали від сьогоднішнього заняття?

(Учні пишуть відповіді на вирізаних з паперу корабликах, які приклеюються на аркуш паперу з “очікуваннями ”).

 Побажання. Будьте розумними моряками в економічному житті і скеровуйте свій корабель у правильному напрямку!

Подобається