Ліцей № 142 імені П'єра де Кубертена
 
.

 

 

 

 

 

 

 

В гостях у дитячої країни «Добрик-Всесвіт» «ДИВО-ТАЄМНИЦІ ВОДИ-ЧАРІВНИЦІ»

В гостях у дитячої країни «Добрик-Всесвіт»                                                 

«ДИВО-ТАЄМНИЦІ  ВОДИ-ЧАРІВНИЦІ»

Мета: закріпити знання учнів про значення води, її дивовижні властивості; розвивати вміння проводити досліди, спостереження, обробляти отримані результати; залучати учнів до пошуку цікавих думок; учити знаходити відповіді на проблеми і запитання; розвивати логічне мислення, мовлення, спостережливість; виховувати інтерес до вивчення природи, прагнення берегти природу, зокрема воду.

Обладнання: глобус, «чарівна» скринька, склянка з водою, презентації «Значення талої води», « Приготування талої води», колаж малюнків та фотографій «Краса води», «Альбом цікавинок про воду», «Абетка народної мудрості про воду», три склянки з водою та цибулею, плакати, таблиці, матеріал для інсценізації казки.

                                                  ХІД ЗАХОДУ.                

І. Створення проблемної ситуації.

- Погляньте, діти, що це скринька тут стоїть? Мабуть, у ній лежить скарб?

-Хто із вас здогадався, що за скарб знаходиться у цій скриньці? (Відкриваю скриньку, дістаю банку з написом «ВОДА») Так, діти, вода і є справжнім скарбом. А ще її називають найбільшим дивом світу.

           На уроках природознавства ми вже ознайомилися з властивостями води, дізналися, яку роботу вона виконує в природі, впевнилися у її  величезному  значенні для життя людини і всього живого на Землі.

ІІ. Повідомлення теми і мети заходу.

 - Сьогодні у нас незвичайне заняття нашого загону.  В гості до «Мурашок» завітали 1-класники. Адже саме вони протягом трьох тижнів допомагали нам  вивчати цю диво-речовину.  Саме з ними ми дивилися документальні фільми про воду, проводили досліди, відповідали на запитання «мокрої» вікторини, працювали з додатковою літературою, відшукували загадки, прислів’я, приказки, вислови відомих людей  про воду і навіть писали казки про збереження природи, зокрема води. (Презентація)

          Отже, зараз  ми підводимо підсумки нашої спільної роботи, і я гадаю, що наші менші товариші дещо візьмуть для себе корисного і будуть гідними стати членами  організації «Добрик-Всесвіт».

          «ДИВО ТАЄМНИЦІ ВОДИ-ЧАРІВНИЦІ» - це тема нашого сьогоднішнього заняття і слово надається її учасникам.

ІІІ. Виступ першої групи «Дослідників».

-Шановні дослідники,  ви чудово попрацювали. Чи дізналися  ви щось нового, можливо незвичайного? Які досліди були вами проведені?

(Дослід №1 «Жива і нежива вода»)

          У три склянки з водою було посаджено цибулю. Перша склянка з цибулею була поставлена у куточку біля вчителя. До цієї склянки діти підходили у гарному настрої, пошепки казали гарні слова: любов, добро, радість, гарний настрій тощо.

Друга склянка з  водою та цибулею була поставлена у іншому куточку кабінету. До неї діти підходили у поганому настрої, пошепки казали воді погані слова: ненависть, образа, заздрість, горе, війна, руйнування тощо.

           А третя склянка з рослиною була поставлена на шафі. Ми на неї майже не звертали уваги.

-Які результати досліду?

Найкраще і швидше росла цибуля у склянці, якій ми говорили добрі слова. У третій склянці піря цибулі  виявилися не такими великими та соковитими. А вода у другій склянці мала неприємний запах, і цибуля почала гнити.

-Який висновок можна зробити?

Вода має пам'ять, енергію, реагує на наші слова, думки, дії. Тому необхідно бути добрими, щирими і намагатися бути в гарному настрої.

Дослід №2. Приготування талої води шляхом заморожування.

-Діти, чи чули ви про талу воду?

Тала вода утворюється під час танення льоду. Люди здавна помітили, що поливання городу талою водою збільшує врожайність сільськогосподарських культур, а якщо маленьких курчат напувати талою водою, то вони набагато  швидше ростуть. Ось чому навесні тварини так жадібно пють талу воду, а птахи – купаються в перших калюжах снігу, що починає танути. (Презентація)

-А  чи знаєте ви, чим вона корисна для людини?

Тала вода швидко загоює рани, нормалізує сон,  кровяний тиск, сприяє розчиненню каменів у нирках і сечовому міхурі.

          Отже, тала вода – дуже корисна і благотворна. А як бути, якщо ми хочемо отримати її зараз , коли немає снігу або взагалі влітку.

«Дослідники», розкажіть, як отримати талу воду в домашніх умовах? (Презентація)

          Існує спосіб приготування талої води шляхом заморожування. Для цього треба взяти алюмінієву каструлю і повнити її водою з-під крану й закип’ятити. Потім необхідно остудити цю воду і поставити її до морозильника. В першу чергу вода почне замерзати біля стінок каструлі, а всі домішки, вона буде виштовхувати до середини. Коли утвориться крижане кільце товщиною 3-5 см, необхідно злити воду, яка не замерзла, а замерзлу воду дістати з посудини. У нас в руках буде справжній кристал, схожий на великий плоский бублик. Цей кристал необхідно розтопити на повільному вогні або дочекатись, поки сам розтане. Це і є корисна тала вода.

Шановні діти, отже ви можете самостійно приготувати талу воду вдома і смакувати її на здоровя.

ІV.Виступ третьої групи –«Літераторів»     

  Наші літератори – творчі діти. Вони написали, та щей ілюстрували казочки про те, як треба берегти нашу природу. І одна казочка їм так сподобалась, що вони вирішили її інсценізувати.

Інсценізація казки «Нові пригоди Червоної шапочки»

V. Виступ другої групи – «Економістів»

-Шановні першокласники, послухайте загадку:

Відома з віку рідина,

Усяк її вживає,

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває,

Бува, як скло, крихка, тверда,

Звичайна, підкажіть, …(вода)

         Цю загадку я взяла «Абетки народної мудрості», до якої ввійшли ще безліч загадок, прислів’їв, приказок, фразеологізмів, пов’язаних з водою. А створили цю «Абетку» та ще «Альбом цікавинок»  діти з групи «Економістів».

-Діти, якщо швидко покрутити глобус, то він здається блакитним. Чому?

Так, води на Землі здається так багато. Але у багатьох країнах відчувається нестача прісної води. Чому? Люди не навчилися раціонально використовувати воду. До речі, шановні «Економісти», до вас питання: як ви розумієте прислів’я «Один глечик прісної води дорожчий від усієї солоної річки»?9слайд)

Дослід «Економія води»

-Скільки днів тримав ваш дослід? (2)

 За допомогою батьків ми стежили за кількістю води, яку ми використовуємо під час чищення зубів зранку.

У перший день стік у раковині був закритий. Ми чистили зуби та вмивалися, як завжди ми це робимо – вода весь час вільно лилася. Після цього ми з батьками виміряли кількість використаної води. Це було приблизно 4 літри.

         Наступного дня ми намагалися зекономити воду. Коли чистили зуби, то набирали воду у склянку і нею полоскали ротову порожнину. А під час вмивання обличчя та рук залишали невеличку струминку води і вмивалися швидко. Цього разу кількість використаної води становила 2 літри.

-Скажіть, шановні економісти, то яка економія на одну людину?(2літри)

-А якщо у родині чотири особи? (8літрів) А якщо в родині 6 чоловік?

-А якщо це під’їзд? Багатоповерховий будинок? Місто?

-Який висновок можна зробити?

Висновок: прісної води на планеті дуже мало і необхідно не витрачати зайвого.

VІ.Підведення підсумків

Дорогі першокласники!Чи сподобалось вам працювати з 3-класниками? Невдовзі ви станете членами дитячої організації «Добрик-Всесвіт», у нас буде свій загін , і я гадаю, що ми також будемо так плідно і творчо працювати, як загін 3-класників «Мурашки». Щасти вам!

А зараз давайте ми всі разом, і 1-класники і 3-класники попрацюємо в групах і складемо малюнки-пазли води-чарівниці – головного дива на Землі.

Подобається