.

 

 

 

 

 

Осінні канікули. Екскурсія до міської бібліотеки

31 жовт. 2017
Учні 4 - Г класу, разом з класним керівником Власовою Т.Ю., відвідали бібліотеку для дітей № 25, з метою залучення учнів до читання книг та виховування любові до книги і бережливого ставлення до неї.

 

Екскурсія до бібліотеки для дітей №25
Мета: дати учням поняття: бібліотекар, читач; познайомити з правилами користування бібліотекою, різноманітністю книг у бібліотеці; залучити учнів до читання книг; виховувати любов до книги і бережливого ставлення до неї.

Обладнання: В бібліотеці організовані виставки книжок для учнів молодшого шкільного віку. Бібліотека підготовлена до зустрічі нових гостей – читачів.

Хід уроку: 

1. До учнів звертається бібліотекар:

Сьогодні, діти, ви прийшли в кімнату, на дверях якої написано "Бібліотека”. Бібліотеку часто називають будинком, в якому живуть книги. Дійсно, тут у нас багато книг, кожна стоїть на полиці і чекає, коли її візьмуть і прочитають. У багатьох з вас вдома є свої книги, які ви вже прочитали. Давайте згадаємо, які книги ви вже знаєте. (Діти називають книги).

Так, це дуже цікаві книги, вони є у нашій шкільній бібліотеці. (Бібліотекар показує декілька книг і розповідає про них дітям).

У бібліотеці книги видають читати додому. До них приходять діти, такі, як і ви, кличуть до себе в гості. Не надовго – на тиждень чи два. Книжечки радіють. Вони люблять мандрувати з школярами, знайомитися з новими читачами. Деяким книжкам сподобалось у гостях. Їх бережно обгортали, між сторінками клали яскраву закладку, щоб швидше знайти останню прочитану сторінку. Відпочивали вони на чистих столиках і в шафах. Ось які вони, подивіться! (Демонструє чистенькі книжечки).

Але кільком книжечкам жилося погано. "Мене ногою під диван запхнули” (говорить одна книжка). "Мені сторінки пом’яли” – друга книжка. "Мене брали брудними руками і тепер я така негарна” – каже третя книжка. (Ці слова говорять діти, що тримають в руках порвані, пошарпані книжечки). Отож, щоб подібне не трапилось з вами і вашими книжечками, потрібно завжди бути з книгами охайними.

                       Запам’ятайте такі правила:
· беріть книжку лише чистими руками;
· не перегинайте книжку – від цього випадають її сторінки;
· не кладіть у книгу олівці та інші предмети, щоб не рвалися обкладинки;
· не загинайте сторінки, а користуйтесь закладками;
· не читайте під час їди;
· щоб книжка була чистою і довго вам служила, обгорніть її.

1. А зараз проведемо екскурсію по бібліотеці.

В нашому книжковому сховищі є багато різних та цікавих книжок. Всі вони розставлені на стелажах за темами. Ось книжечки, які рекомендовані для читання саме вам – першокласникам. (Далі учні проходять по читальному залу).

3. Бібліотекар наголошує на призначенні читального залу, розповідає про правила користування бібліотекою, правила поводження в бібліотеці та режим роботи. Ось у нас висить плакат, на якому написані правила користування нашою бібліотекою. Постарайтесь їх запам’ятати. (Бібліотекар читає правила, діти за ним повторюють).

4. Читання казок учнями. (Діти розміщуються в читальному залі і слухають читання казок, оповідань, віршів).

А тепер давайте пограємо в гру "А – ну відгадай”. Слухайте уважно!.. (Проведення вікторини по українським народним казкам).
Більшість із вас правильно відповідали на запитання. Коли ви станете читачами бібліотеки, будете читати багато книг, то обов’язково запам’ятовуйте їх назви та авторів. Ми часто будемо грати в літературні ігри.

Зараз я вам покажу ілюстрації до кращих дитячих книг, а ви спробуйте згадати, з якого це твору...

5. Підсумок екскурсії. (На згадку про перше відвідування бібліотеки бібліотечний актив дарує учням закладки).
- Бібліотека чекає з радістю вас. До нових зустрічей!